Navigace Zdravá škola Pobyt na čerstvém vzduchuČerstvý vzduch je pro naše zdraví velikým pomocníkem.  A to zdraví ne jen fyzické, ale i duševní, tzn. pro naši psychickou pohodu. Proč? 

Pobyt na čerstvém vzduchu:
pomáhá k posílení imunitního systému
má očistný účinek pro naše plíce
tělo se lépe zbavuje toxinů, nahromaděných škodlivých látek
zlepšuje krevní oběh a srdeční frekvenci
podporuje mozkovou činnost, paměť, soustředění se
podporuje pocit pohody a uvolnění
prospívá zdravému spánku

Budete-li tedy venku na čerstvém vzduchu trávit alespoň dvě hodiny denně, můžete tím napomoci tomu, abyste byli méně nemocní, zlepšíte si tak svou kondici (zvláště pohyb na čerstvém vzduchu má zázračné účinky a je mnohem více efektivní než v uzavřených tělocvičnách), vaše srdíčko bude správně pracovat.

Čerstvý vzduch je nutný udržovat také v místnosti. O to více, že v nich trávíme většinu dne. Proto dbejte o pravidelné větrání svých tříd, pokojíčku, atd. A jak na to? Správně větrat bychom měli krátce a intenzivně. To znamená minimálně 2-3 krát denně po 10-15 minutách, v zimě postačí 5-10 minut. Ideálně plným otevřením oken.

Určitě znáte staré české přísloví: “Kam nechodí slunce, tam chodí lékař.“

Ne jen čerstvý vzduch, tedy zásoby kyslíku pro náš organismus, ale také denní světlo a sluníčko jsou pro nás léčivé. Vždyť bez slunečního světla by nemohl na naší planetě vzniknout a existovat žádný život.