Navigace Zdravá škola Vyzkoušej

V této sekci najdete směsici různých inspirací v oblasti zdravého životního stylu.

V záložce Zdravé recepty najdete celkem 8 receptů  - z každého denního chodu po dvou tj. snídaně, svačina, oběd a večeře. Recepty jsou jednoduché, tak aby si je zvládl připravit i starší žák ZŠ. Tak neváhejte a inspirujte se!

V záložce Výpočet BMI najdete obecně nejpoužívanější vzoreček na stanovení vaší tělesné kondice. Jedná se o tzv. body mass index. Nejste si jisti, jestli už netrpíte nadváhou nebo obezitou? Stačí zadat vaší výšku a váhu a výsledek se dozvíte záhy.

Záložka Pitný režim vám prozradí, kolik tekutin denně byste měli přijmout. Stačí zadat pouze vaší váhu.

Chcete se dozvědět, jak jste na tom s vědomostmi v oblasti zdravého životního stylu? Zkuste naše znalostní testy pro I. i II. stupeň ZŠ. Vždy jedna ze tří odpovědí je správná. Test pro I. stupeň obsahuje 10 otázek, ten pro starší žáky 15.

Přejeme dobrou a poučnou zábavu!